Dieta Ketogeniczna, czyli rewolucyjna dieta naszych przodków

Autor Karol Wyszomirski

Dieta ketogeniczna, zwana inaczej “keto” była tradycyjnym sposobem odżywiania stosowanym od tysięcy lat przez naszych przodków.

Obecnie wraca na rynek jako rewolucyjna dieta, która nie tylko zapewnia utratę tkanki tłuszczowej i rekompozycje ciała, ale ma też bardzo silne działanie prozdrowotne – co potwierdzają setki badań klinicznych.

Z tego artykułu dowiesz się jak krok po korku stosować dietę ketogeniczną, dzięki czemu będziesz mógł łatwiej uniknąć wielu chorób oraz zapewnisz sobie zdrowe ciało i bardzo sprawny umysł.

A co z tym zrobisz, zależy włącznie od Ciebie…

Miłej lektury!

Spis treści [ukryj]

Co to jest dieta ketogeniczna

Dieta ketogeniczna to specyficzny i zaawansowany rodzaj diety wysokotłuszczowej, mającej na celu wprowadzić organizm w stan ketozy.

Ketoza jest to stan, w którym organizm czerpie energię z ciał ketonowych produkowanych przez wątrobę oraz z zapasów zgromadzonej tkanki tłuszczowej. 

Stan ketozy niesie za sobą wiele pozytywnych zmian oddziałujących na umysł oraz fizjologię.

„Dieta ketogeniczna to zupełnie jak wciśnięcie przycisku „reset” w komputerze, który likwiduje większość problemów zdrowotnych, dzięki czemu zaczynasz funkcjonować na nowo z odnowioną energią do życia”

dr Bruce Fife – mówca, dietetyk, autor ponad 20 książek.

Dieta ketogeniczna była dietą, a w zasadzie sposobem odżywiania naszych przodków przez tysiące lat.

Zapewnia zdrowie, długowieczność, świetne samopoczucie oraz wysoką sprawność fizyczno-umysłową.

Dieta ketogeniczna przydatna jest nie tylko w przypadku nowotworów, ale również przy wielu schorzeniach metabolicznych – wliczając w to cukrzyce czy demencję.

Więcej …

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Facebook
Instagram