Zapraszamy na cykl podcastów MITOHACKER, prowadzonych przez wykładowcę KetoKADEMIA – Petera Lakatosa.

Wiedza godna uwagi, gwarantujemy potężną dawka informacji i doświadczenia.

Ketony jako cząsteczki energii – Dr Dominic D’Agostino

Na pierwszy podcast proponujemy rozmowę Petera z Dr Dominic D’Agostino – „ojcem chrzestnym ketonów” . Dr Dominic D’Agostino pełni funkcję profesora nadzwyczajnego na University of South Florida, gdzie bada terapie metaboliczne, takie jak dieta ketogeniczna.

Poruszane zagadnienia:

– Ketony jako cząsteczki sygnałowe

– Ketony w terapii raka

– Ketony w chorobie metabiolicznej

– Egzogenne ketony są wykorzystywane do poprawy zdrowia i wydajność

– Dlaczego metabolizm „zwalnia” i jak go „przyspieszyć”? – Prof Benjamin Bikman

Gość, którego wielu osobom nie trzeba przedstawiać Prof Benjamin Bikman. Celem badań Profesora Bikmana jest wyjaśnienie mechanizmów molekularnych, które pośredniczą w zakłóceniach, które powodują i towarzyszą zaburzeniom metabolicznym, takim jak otyłość, cukrzyca typu 2 i demencja. Kierując się wykształceniem akademickim (doktorat z bioenergetyki i stypendium podoktoranckie na Duke-National University of Singapore w zakresie zaburzeń metabolicznych), obecnie bada kontrastujące role insuliny i ketonów jako kluczowych czynników wpływających na funkcje metaboliczne. Często publikuje swoje badania w recenzowanych czasopismach i prezentuje na międzynarodowych spotkaniach naukowych.

Polecamy: Ruch Insulin IQ ™ promuje klarowność, uzdrowienie i wolność dla tych, którzy są zmęczeni chorobą i otyłością.

Poruszane zagadnienia:

– Dlaczego chorujemy?

– Dlaczego kontrola insuliny jest kluczem do zdrowia?

– Kalorie wchodzące – tracone kalorie?

– Ile białka?

Rak jako mitochondrialna choroba metaboliczna – Prof Thomas Seyfried

Wiedza, która zmienia życie, zapraszamy wywiad Prof. Thomas N. Seyfried. Thomas N. Seyfried uzyskał stopień doktora. W 1976 r. uzyskał tytuł magistra genetyki i biochemii na Uniwersytecie Illinois w Urbana. Pracował na studiach licencjackich na Uniwersytecie Nowej Anglii, gdzie niedawno otrzymał wyróżnienie Alumni Achievement Award. Posiada również tytuł magistra genetyki uzyskany na Illinois State University. Był stypendystą na Wydziale Neurologii w Yale University School of Medicine, a następnie pełnił funkcję adiunkta na wydziale neurologii. Inne nagrody i wyróżnienia pochodzą od tak różnych organizacji, jak American Oil Chemists Society, National Institutes of Health, The American Society for Neurochemistry, oraz Grupy Specjalnych ds. Diety Ketogenicznej Amerykańskiego Towarzystwa Epilepsji. 

Polecamy: Press-pulse: nowatorska strategia terapeutyczna w metabolicznym leczeniu raka

Poruszane zagadnienia:

– Co to jest rak?

– Co powoduje raka?

– Czy rak to biznes?

– Wojna z rakiem. Czy wygrywamy?

Zapobieganie?

– Co zrobić, jeśli już masz raka?

Oddychanie a zdrowie – Patrick McKeown

Kolejny materiał to wywiad z Patrick McKeown światowym autorytetem w zagadnieniu funkcjonalnego oddychanie w przewadze tlenowej – Oxygen Advantage. Patrick jest Liderem Międzynarodowej Kliniki Butejki, autorem wielu udanych książek o oddychaniu oraz twórcą programu Oxygen Advantage.

Poruszane zagadnienia:

– Dlaczego oddychanie jest ważne dla zdrowia, zdrowia psychicznego?

– Czy oddychanie jest dziś ważniejsze ze względu na sytuację wirusową?

– A co ze strukturą twarzy i zębami?

0 Bezdech senny i inne problemy związane ze snem

Co wyróżnia dobrego trenera? – Mike Boyle

A teraz gratka dla szkoleniowców sportowych – wywiad z Michaelem Boyle, Michael jest jednym z czołowych ekspertów w dziedzinie treningu siłowego i kondycyjnego, treningu funkcjonalnego i ogólnej sprawności. Pracował z różnymi sportowcami na Uniwersytecie Bostońskim, Boston Bruins, amerykańskimi kadrowiczami, zespołami kobiecej piłki nożnej i hokeja oraz wieloma zawodowymi piłkarzami. Obecnie prowadzi światową firmę szkoleniową Mike Boyle Strength and Conditioning.

Poruszane zagadnienia:

– Facet od systemu

– Narodziny Mike’a Boyle

– Siła i kondycja

– Trening na jednej nodze

– Zapobieganie urazom

– Oddychanie

Sprawność jako cel i mięśnie jako waluta metaboliczna – Brett Jones

HIT dla sympatyków treningów odważnikami kettlebells, materiał Mitohackera z Brett Jones – dyrektorem ds. Edukacji w StrongFirst. Jones posiada tytuł Bachelor of Science w dziedzinie medycyny sportowej na Uniwersytecie High Point, tytuł magistra nauk rehabilitacyjnych na Uniwersytecie Clarion w Pensylwanii oraz jest certyfikowanym specjalistą ds. Siły i kondycji (CSCS) z National Strength and Conditioning Association (NSCA) .

Poruszane zagadnienia:

– Sprawność jako cel i mięśnie jako waluta metaboliczna

– Jak stworzyć minimalistyczny program?

– Dlaczego kettlebells?

FUNKCJONALNA EDYCJA TRENINGOWA – Kevin Carr

Kolejny AS – Kevin Carr na fotelu u Petera, Kevin zgromadził bogate doświadczenie w dziedzinie wyników sportowych i treningu osobistego, odkąd rozpoczął pracę w  Mike Boyle Strength and Conditioning  w 2008 roku. Pracował ze wszystkimi, od olimpijczyków w USA, którzy szukają przewagi konkurencyjnej. Kevin jest współzałożycielem certyfikatu Certified Functional Strength Coach oraz Movement As Medicine Clinic. Podróżował po całym świecie, ucząc tysiące trenerów i terapeutów o systemie coachingu MBSC. Oprócz uzyskania tytułu licencjata z kinezjologii na Uniwersytecie Massachusetts-Amherst i licencji w zakresie masażu od Cortiva Institute-Watertown, jest również zaliczany do ukończenia wielu certyfikatów kształcenia ustawicznego, w tym FMS, SFMA 1 + 2, NSCA, NKT Level 1 i 2, FRC, FRR i PRI.

Poruszane zagadnienia:

– Porozmawiajmy o treningu funkcjonalnym

– Anatomia funkcjonalna

– Jaka jest różnica między treningiem młodego sportowca a starszą osobą?

– Progresje, regresje

– Gdzie jest miejsce na profilaktykę w szkoleniach?

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Facebook
Instagram